Austraalia GP läbi aegade
Algamas on järjekordne vormel 1 hooaeg ja nagu paljud on harjunud, jällegi Austraalia GP'ga. Kuid mitte alati pole see nii olnud.
Algus
Esmakordselt peeti Austraalia GP nimelist võistlust alles 1985. aastal ning selle ajalugu pole eriti pikk, kui kõrvale seada sellised legendaarsed GP võistlused nagu Monaco või Monza. Rajaks oli siis Adelaide tänavaringrada mis ei olnud küll mitte nii kitsas ja eksimusi mitteandestav kui Monte Carlo tänavarada, kuid võrreldes ülejäänud kalendriga ikkagi teisest klassist. Rada ääristavad betoon ja metall piirded olid kohati otse raja ääres, reeglina puudusid ohtusalad ja kummidest laotud pehmendused, muutes nii iga pisema eksimuse katastroofiks.
Legendid
Austraalia lülitus GP tsirkusesse aastal 1985, olles kalendris viimane võistlus, loogiliselt võttes oleks pidanud seal selgitatama ka igal aastal maailmameister, kuid nii juhtus see ainult aastatel 1986, kui tiitli pärast heitleisid Alain Prost ja võimas Williamsi duo Nigel Mansell ja Nelson Piquet, veel sai kängurumaa otsustava rolli tiitliheitluses traagilisel 1994. hooajal kui omavahel sõitsid kokku Michael Schumacher ja Damon Hill otsustades nii tiitli saatuse.
Uus algus
Kõik muutus aastal 1996. kui mõne aastase lobitöö tulemusena kolis GP hoopiski Adelaide'st Austraalia ühte suurimatest linnadest, Melbourne'i ning koos sellega vahetus ka etapi toimumise koht kalendris, liikudes nüüd paljudele harjumuspärasele esimesele positsioonile andes igal aastal stardipaugu kogu võistlushooajale, erandina saab välja tuua ainult 2006. aasta kui Rahvaste Ühenduse Mängude võõrustamise tõttu tuli GP toimumine edasi lükata, olles nii nimekirjasse kolmas. Kui 1995. aastal Mika Häkkinen Adelaide'is raske avarii tegi sai varem langetetatud otsuse õigsus kinnitust ning järgmise aasta hooaja stardipauk sai alata suurema kriitikata. Uus Melbourne rada oli palju laiem, sarnaselt Adelaide'iga olid rajapiirded sõitjate trajektoori läheduses ainult sirgetel, kurvilistesse lõikudesse olid rajatud suured liivaväljad, muutes nii sõitu ohutumaks. Juba esimesel aastal õnnistati uued ohtusalad sisse, Jordan'i piloot Martin Brundle tegi teiste pilootide kaasabil hirmuäratava õhulennu maandudes liival, kõigi üllatuseks astus mees rusudeks muutunud masinast omal jalal välja.