Alates 20. juulist on võimalik vaktsineerida COVID-19 vastu ka apteekides

Kommenteeri - Alates 20. juulist on võimalik vaktsineerida COVID-19 vastu ka apteekides

Alates 20. juulist on võimalik vaktsineerida COVID-19 vastu ka apteekides

Alates teisipäevast 20. juulist algas apteekides COVID-19 vastu vaktsineerimine, esimesel nädalal saab vaktsineerida kaheksas apteegis Tallinnas, Tartus, Raplas, Jõhvis ja Narvas.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

Seejärel lisandub apteeke juurde vastavalt vajadusele, kokku avatakse vaktsineerimise teenus kuni 45 apteegis 9 maakonnas.

Sel nädalal saab vaktsineerida Tallinnas Rocca al Mare Keskuse apteegis, Tallinna Linnaapteegis Solarises, Ülemiste Südameapteegis ja Kivila Südameapteegis, Jõhvis Pargi Keskuse Apteegis, Narvas Astri Keskuse apteegis, Rapla apteegis ja Tartu Sõbra Apteegis. Vaktsineerimiseks on vajalik eelregistreerimine, rohkem infot aadressil vaktsineeriapteegis.ee.

Apteekides viivad vaktsineerimist läbi tervishoiuteenuse osutajad, kes on läbinud vastava väljaõppe, peamiselt meditsiiniõed. Apteegid annavad teenuse osutamiseks kasutada oma ruumid, seadmed ja IT-vahendid.

COVID-19 vastu vaktsineerimine on 2021. aastal tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele ja ka neile, kellel pole tervisekindlustust. Vaktsineerimine on avatud kõigile inimestele, kes on vähemalt 12-aastased. Apteekides vaktsineerivad tervishoiuteenuse osutajad kasutavad peamiselt Comirnaty vaktsiini (BioNTech – Pfizer).

COVID-19 haigust põhjustab koroonaviirus, mis on geneetiliselt sarnane SARS koroonaviirusele (Severe Acute Respiratory Syndrome Coronavirus). COVID-19 sümptomid on mittespetsiifilised ja nende raskusaste võib olla erinev. Haigus võib kulgeda ilma haigustunnusteta, aga samas võib esineda ka raske kopsupõletik, riskirühma kuuluvate inimeste puhul võib haigus halvimal juhul lõppeda ka surmaga. Enamikel koroonaviirusesse nakatunutest kulgeb haigus kergelt ja nad paranevad. Riskirühma kuuluvad vanemaealised ja krooniliste haigustega inimesed, kellel esinevad sagedamini rasked haigusvormid.


Teema: Vaktsineerimine, Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 21.07.2021 10:58

Kommenteeri

BB-kood:


Smailid:
RõõmusNäitab keeltNaljakasKuriKurb
Nimi:

E-mail:

Kommentaar:


Vaata lisaks

Täna öösel ja homme hommikul on saju tõttu keerulised teeolud

Transpordiamet hoiatab keeruliste teeolude eest täna öösel ja homme hommikul saabuva saju tõttu. Täna, 6. jaanuari õhtul jõuab saartele ja Liivi lahe ümbrusse tihe lumesadu ja levib öösel üle maa kirde suunas. Tuiskab ning lund lisandub 5–10 cm. Tihedas lumesajus ja tuisus on nähtavus halb ning teeolud muutuvad täna öösel ja homme hommikul keeruliseks.

Täna, 9. jaanuaril 2025 Eestis pilves selgimistega, sajab lund, lörtsi ja vihma

Täna, 9. jaanuaril 2025 on Eestis pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab nii lund, lörtsi kui ka vihma, õhtul jääb sadu harvemaks. Puhub edela- ja lõunatuul 5-12, rannikul puhanguti kuni 17 m/s, pärastlõunal tuul aegamisi nõrgeneb. Õhutemperatuur on -1..+2, saarte rannikul kuni +4°C.

Rekordilised võidud online kasiinodes

Kasiinod on läbi aegade pakkunud inimestele põnevust ja hasarti ja kuigi jackpoti võiduvõimalus on äärmiselt väike, loodab iga mängija siiski seda kätte saada. Paljudele on tuttav ütlus "maja alati võidab," mis peegeldab reaalsust, kus kasiino on alati soodsamas positsioonis.

Tarbijahinnaindeks tõusis eelmisel, 2024. aastal 3.5%

Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks eelmisel, 2024. aastal 2023. aasta keskmisega võrreldes 3,5%. Tarbijahinnaindeksit mõjutasid 2024. aastal enim toidu ja mittealkohoolsete jookide hinna muutused.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!