Valmib Eesti esimene plastikjäätmeid sisaldav sõiduteelõik

Kommenteeri - Valmib Eesti esimene plastikjäätmeid sisaldav sõiduteelõik

Valmib Eesti esimene plastikjäätmeid sisaldav sõiduteelõik

Täna, 15. juunil 2020 paigaldab Verston Ehitus OÜ Mäeküla–Suurpalu testlõigule plastikjäätmete graanuleid sisaldavat asfaltkatet.

Maanteeamet otsustas koostöös Verston Ehitus OÜ-ga katsetada esmakordselt ümbertöödeldud plastikjäätmete kasutamist sõidutee asfaltkattes Mäeküla–Koeru–Kapu maantee Mäeküla–Suurpalu lõigul km 0–2,3. Lisaks ehitatakse sõidutee kõrvale sama lisandit kasutades ligi kaks kilomeetrit kõnniteed.

„Maanteeamet toetab innovaatilist mõtlemist ning püüame võimalusel alati uusi toimivaid lahendusi kasutusse võtta,“ kinnitas Maanteeameti ida teehoiu osakonna juhataja Anti Palmi. „Šoti ettevõtte MacRebur Ltd pakutavaid tooteid on katsetatud juba üle maailma ja erinevates tingimustes. Huvitav on jälgida sellise asfaltkatte vastupidavust meie kliimale ja liiklusele.“

Palmi lisas, et esimesi järeldusi saab teha järgmisel kevadel, kui on näha, kuidas kate talvistele tingimustele ja liiklusele on vastu pidanud.

Mäeküla–Suurpalu teelõigul katsetatakse sõiduteel kahe erineva konsistentsiga asfaltkatet, et hinnata materjalisegude vastupidavust raskeliiklusest tingitud koormusele ning vähendada bituumenisisaldust asfaltsegus. Kergliiklusteel katsetatakse kolme erinevat konsistentsi, et võrrelda bituumenisisalduse vähendamise ulatuse mõju katte omadustele.

„Meie ettevõtjate ja inseneridena tunneme alati suurt huvi uute tehnoloogiate vastu ning jagame Maanteeametiga ühist eesmärki tuua Eesti teedeehituse praktikasse innovaatilisi ja kaasaegseid lahendusi,“ märkis Verston Ehitus OÜ juhatuse esimees Veiko Veskimäe. „Samal ajal, kui suur osa maailmast tegeleb plastikjäätmete kuhjumise probleemiga, on nende kasutamine teedeehituses väga nutikas lahendus, sest nii mittelagunevat plastikut kui ka asfaltsegus olulist komponenti bituumenit toodetakse samast toorainest – naftast.“

Plastikasfaldi segu toodetakse Verstoni asfalditehases. Mäeküla–Suurpalu katselõigu asfalteerimiseks lisatakse asfaldisegusse kokku üle 5 tonni MacReburi plastikgraanuleid, mille tootmiseks kasutatud plastikjäätmete kogus on võrdne ligikaudu 412 000 plastikpudeliga.

Uudise foto: Maanteeamet

Lisas: pistik | Lisatud: 15.06.2020 18:54 | Uuendatud: 15.06.2020 18:54

Kommenteeri

BB-kood:


Smailid:
RõõmusNäitab keeltNaljakasKuriKurb
Nimi:

E-mail:

Kommentaar:


Vaata lisaks

Täna peaks riigikogus tulema arutulusele peaminister Michali umbusaldusavaldus

Eesti Valitsus otsustas erakorralisel e-istungil taotleda Riigikogu juhatuselt, et peaminister Kristen Michalile esitatud umbusaldusavaldust arutataks täna parlamendis esimesel võimalusel.

Tänane, 11. veebruari 2025 ilm Eestis on Pilves selgimistega

Tänane, 11. veebruari 2025 ilm Eestis on pilves selgimistega. Ennelõunal on paiguti udu ning kaasneb ka uduvihma. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6, Liivi lahe piirkonnas idakaare tuul 3-9 m/s. Õhutemperatuur on 0..-6°C.

Täna, 10. jaanuaril 2025 Eestis pilvisus hõreneb

Täna, 10. jaanuaril 2025 Eestis pilvisus hõreneb. Sajuta. Puhub valdavalt põhjakaare tuul 1-6, Liivi lahe ümbruses puhanguti kuni 10 m/s. Õhutemperatuur on -1..-6, Lääne-Eestis kohati kuni +1°C.

Balti riikide elektrivõrgud on ühendatud nüüd Mandri-Euroopaga

Täna, 9. veebruaril kell 14.05, algas Balti riikide energeetikasektoris uus peatükk. Eesti, Läti ja Leedu elektrisüsteemid sünkroniseeriti Mandri-Euroopa sagedusalaga. See on ajalooline sündmus, mis on võrreldav Schengeni viisaruumiga liitumisega.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!