Koroonaviirus Eestis, 11. juuni: ööpäevaga lisandus 7 positiivset testi

Kommenteeri - Koroonaviirus Eestis, 11. juuni: ööpäevaga lisandus 7 positiivset testi

Koroonaviirus Eestis, 11. juuni: ööpäevaga lisandus 7 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 955 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 0,7 protsenti ehk 7 inimese testi tulemus osutus positiivseks.

Vaata ka: Koroonaviiruse üldinfo ja Koroonaviiruse kaart ja statistika

Rahvastikuregistri andmetel laekus 5 positiivset testi tulemust Harjumaale (3 Tallinna), üks Ida-Virumaale ja üks Raplamaale. Ida-Virumaa juhtumi puhul on tegemist koldega, millest tänaseks on nakatunud 13 inimest, kes elavad kolmes maakonnas. Harju- ja Raplamaa juhtumite puhul oli tegemist nakatumistega töökohal või perekondlikus ringis, 2 juhul on nakatumise koht teadmata.

Vaata ka: Eesti maakondade koroonaviiruse leviku kaart 11. juuni seisuga

11. juuni hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 14 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Tänaseks on haiglast koju saadetud 355 inimest, lõpetatud 368 COVID-19 haigusjuhtumit.

Tänase seisuga on tervenenud 1 697 inimest. Neist 1 317 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (77,6%), 380 inimese puhul (22,4%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Positiivsete koroonaviiruse testide arv päevas juunis, seisuga 11 juuni 2020

Eestis on kokku tehtud enam kui 93 tuhat esmast testi, nendest 1 965 ehk 2,1 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 11.06.2020 10:37 | Uuendatud: 11.06.2020 10:37

Kommenteeri

BB-kood:


Smailid:
RõõmusNäitab keeltNaljakasKuriKurb
Nimi:

E-mail:

Kommentaar:


Vaata lisaks

Täna, 12. veebruaril 2025 on Eestis pilves, väheste selgimistega ilm

Täna, 12. veebruaril 2025 on Eestis pilves, väheste selgimistega ilm. Põhja-Eestis sajab kohati vähest lund ja lörtsi, sekka võib tulla jäävihma. Puhub läänekaare tuul 2-8, põhjarannikul puhanguti kuni 12 m/s. Õhutemperatuur on -1..-6°C. Põhja-Eesti teedel on kohati libeduseoht!

Täna peaks riigikogus tulema arutulusele peaminister Michali umbusaldusavaldus

Eesti Valitsus otsustas erakorralisel e-istungil taotleda Riigikogu juhatuselt, et peaminister Kristen Michalile esitatud umbusaldusavaldust arutataks täna parlamendis esimesel võimalusel.

Tänane, 11. veebruari 2025 ilm Eestis on Pilves selgimistega

Tänane, 11. veebruari 2025 ilm Eestis on pilves selgimistega. Ennelõunal on paiguti udu ning kaasneb ka uduvihma. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6, Liivi lahe piirkonnas idakaare tuul 3-9 m/s. Õhutemperatuur on 0..-6°C.

Täna, 10. jaanuaril 2025 Eestis pilvisus hõreneb

Täna, 10. jaanuaril 2025 Eestis pilvisus hõreneb. Sajuta. Puhub valdavalt põhjakaare tuul 1-6, Liivi lahe ümbruses puhanguti kuni 10 m/s. Õhutemperatuur on -1..-6, Lääne-Eestis kohati kuni +1°C.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!