Uudised » Kommenteeri - Karjuv ülekohus! Sellel ajal kui narvakad naudivad kevadilma peavad tallinlased ja tartlased vantsima kibedas talveilmas
Kommenteeri - Karjuv ülekohus! Sellel ajal kui narvakad naudivad kevadilma peavad tallinlased ja tartlased vantsima kibedas talveilmas
"Eestimaa on väike" see fraas kõlab pea iga suure ja väikese jutsi suust! Kuid kas Eesti on ikka nii väike?
Paistab, et mitte - sellel ajal kui Tartus sajab vihma ja lõrtsi saavad linnulennult 130 kilomeetrit eemal viibivad narvakad nautida meeldivat kevadilma ja veel hullem on seis Tallinas, kus sajab päris lund. Pildi tegemise aeg umbes 13:15 (11. mai)
Täna, 2. novembril 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab lörtsi ja vihma, kohati ka lund, õhtu poole sadu harveneb. Puhub valdavalt loodetuul 5-11, puhanguti kuni 17, saartel ja rannikul 12-18, puhanguti kuni 25 m/s, õhtul vähehaaval nõrgeneb. Õhutemperatuur on 0..+5, rannikul kuni +7°C. Teedel püsib libeduseoht!
Statistikaameti esialgse hinnangu põhjal 2024. aasta kolmandas kvartalis Eesti sisemajanduse koguprodukti (SKP) langus aeglustus. Võrreldes 2023. aasta kolmanda kvartaliga vähenes SKP ligikaudu 0.7 protsenti.
Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!
Otsi Pistik.net portaalist
Tänased ja tulevased pühad kalendris
Saturday 2. november
Hingedepäev
Sunday 10. november
Mardipäev
Mardipäev on Eesti rahvakalendri tähtpäev mida tähistatakse igal aastal 10. novembril. Tuntuim mardipäevakomme on mardisantide ehk mardikerjuste, lühidalt martide ringijooksmine, mida tehakse mardipäeva eelõhtul, see tähendab 9. novembril. Marti jooksmas ehk mardisandiks käisid algselt noormehed, kes riietusid tumedatesse rõivastesse, kandsid pahupidi pööratud kasukaid, takkudest valehabemeid, rohmakaid maske jm kandjat tundmatuks tegevaid esemeid. Mardisandid moodustasid tihti mardipere isa, ema ja lastega. Kanti ka loomakostüüme – mardikaru, -hobune, -sokk jt. Mardisandid liikusid mardilaupäeva õhtul salgakaupa perest peresse, soovisid vilja- ja karjaõnne ning said vastu kingitusi. Mardipäev oli rohkem põlluviljakusele pühendatud meestepüha. Tänapäeval käivad enamasti lapsed ukselt uksele ja laulavad mardipäeva teemalisi laulukesi ja koguvad kingituseks saadud maiustusi.