Ka Isamaa kinnitas oma ministrikandidaadid

Ka Isamaa kinnitas oma ministrikandidaadid

Ka Isamaa kinnitas oma ministrikandidaadid

Eile, 14. juulil kogunenud Isamaa volikogu kinnitas ministrikandidaadid: välisminister Urmas Reinsalu, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, riigihalduse minister Riina Solman, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvan ja justiitsminister Lea Danilson-Järg.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on selles valitsusdelegatsioonis nii kogenud poliitikuid kui oma valdkonna asjatundjaid. „Kristjan Järvan ja Lea Danilson-Järg toovad poliitikasse värskust ja uudsust ning nad on tugevad isiksused, kellel on vajalik kogemus ja teadmised poliitika kujundamiseks,“ ütles Seeder.

Erakonna esimehe sõnul tagab Urmas Reinsalu, Tõnis Lukase ja Riina Solmani võimekus ning varasem ministrikogemus selle, et loodava koalitsiooni ambitsioonikad eesmärgid eestikeelset haridust, julgeolekut, energeetikat ja inimeste toimetulekut puudutavates küsimustes saaksid ellu viidud.

Urmas Reinsalu (22.06.1975) on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Ta on olnud Eesti Vabariigi kaitseminister (2012-2014), justiitsminister (2015-2019) ja välisminister (2019-2021). Ta on kuulunud Riigikogu X, XI, XII, XIII ja XIV koosseisu.

Riina Solman (23.06.1972) on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli kasvatusteaduste teaduskonna. Ta on Isamaa aseesimees ja Isamaa naiskogu esinaine. Aastatel 2019-2021 oli ta Eesti Vabariigi rahvastikuminister. Solman on varasemalt töötanud Eesti Energia pressiesindajana, Rahandus-ja Justiitsministeeriumis ning Viimsi vallas kommunikatsioonijuhina, samuti aastatel 2007-11 Kaitseministeeriumis ministri nõunikuna. Ta on aastaid tegutsenud vabatahtlikuna Olevist Hoolekande juhina ning kuulunud korduvalt Tallinna Linnavolikogu koosseisu.

Kristjan Järvan (10.10.1990) on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja majandusteaduskonna. Ta on ettevõtja ning mitme iduettevõtte asutaja. Majandusanalüütikuna on ta uurinud ja teinud erinevaid ettepanekuid pensionisüsteemi ja rahvastikupoliitika valdkonnas.

Tõnis Lukas (05.06.1962) on lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo erialal. Ta on olnud Eesti Kirjandusmuuseumi, Eesti Rahva Muuseumi ja Tartu Kutsehariduskeskuse direktor. Lukas on olnud Eesti Vabariigi haridus- ja teadusminister (1999-2002; 2007-2011) ning kultuuriminister (2019-2021). Ta on kuulunud Riigikogu IX, X ja XII koosseisu.

Lea Danilson-Järg (27.11.1977) on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis haldusjuhtimise eriala ning läbinud täiendkoolitusprogrammi demograafia valdkonnas Tallinna Ülikoolis. Töötanud ajalehe Postimees rahvastikupoliitika valdkonna toimetajana, siseministeeriumi rahvastiku- ja perepoliitika osakonna juhatajana, Sisekaitseakadeemia rektori nõunikuna arendusvaldkonnas. Ta on Eesti Sündimusuuringud MTÜ juhatuse liige. Kuulunud Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu koosseisu üliõpilaste esindajana.

Oma valitsuse koosseisu oli varasemalt kinnitanud juba Reformierakond: Reformierakond kinnitas uue valitsusdelegatsiooni ning peale Isamaad tegi seda ka Sotsiaaldemokraatlik Erakond: Sotsid kinnitasid samuti oma ministrikandidaadid

Uudise foto: Isamaa, Karl Sander Kase


Teema: Erakond Isamaa, Eesti Valitsus

Lisas: pistik | Lisatud: 15.07.2022 10:15

Vaata lisaks

Täna peaks riigikogus tulema arutulusele peaminister Michali umbusaldusavaldus

Eesti Valitsus otsustas erakorralisel e-istungil taotleda Riigikogu juhatuselt, et peaminister Kristen Michalile esitatud umbusaldusavaldust arutataks täna parlamendis esimesel võimalusel.

Tänane, 11. veebruari 2025 ilm Eestis on Pilves selgimistega

Tänane, 11. veebruari 2025 ilm Eestis on pilves selgimistega. Ennelõunal on paiguti udu ning kaasneb ka uduvihma. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6, Liivi lahe piirkonnas idakaare tuul 3-9 m/s. Õhutemperatuur on 0..-6°C.

Täna, 10. jaanuaril 2025 Eestis pilvisus hõreneb

Täna, 10. jaanuaril 2025 Eestis pilvisus hõreneb. Sajuta. Puhub valdavalt põhjakaare tuul 1-6, Liivi lahe ümbruses puhanguti kuni 10 m/s. Õhutemperatuur on -1..-6, Lääne-Eestis kohati kuni +1°C.

Balti riikide elektrivõrgud on ühendatud nüüd Mandri-Euroopaga

Täna, 9. veebruaril kell 14.05, algas Balti riikide energeetikasektoris uus peatükk. Eesti, Läti ja Leedu elektrisüsteemid sünkroniseeriti Mandri-Euroopa sagedusalaga. See on ajalooline sündmus, mis on võrreldav Schengeni viisaruumiga liitumisega.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!