Koroonaviiruse leviku oht Eestis alanes keskmisele tasemele

Koroonaviiruse leviku oht Eestis alanes keskmisele tasemele

Koroonaviiruse leviku oht Eestis alanes keskmisele tasemele

Valitsuse liikmed tõdesid kabinetinõupidamisel, et koroonaviiruse leviku kõik kriitilised näitajad on paranenud ja riskitase alanenud kõrgelt keskmisele ehk oranžilt kollasele. See tähendab, et kogukondades on endiselt küll nakkuskoldeid, kuid viirus ei ole laialt levinud ning ühiskondlik eesmärk on eelkõige vältida riskirühmade nakatumist.

Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika

"Meie epidemioloogiline olukord on oluliselt paranemas ning oleme saavutanud olukorra, kus nädala keskmisena nakatub koroonaviirusesse alla saja inimese päevas," ütles peaminister Kaja Kallas. "Saame nautida suve, kuid ei tohi siiski kaotada valvsust, sest viirus pole lõplikult kadunud. Peame hoidma silme ees põhieesmärki – hoida Eesti vabana uutest piirangutest ning selleks saab oma panuse anda igaüks, eelkõige vaktsineerides ja selgitades selle olulisust ka oma lähedastele, kes veel vaktsineeritud ei ole."

Riskitaseme hindamisel arvestatakse seitset näitajat. Viimase seitsme päeva keskmist nakatunute ja surmade arvu, mis tänase päeva seisuga on vastavalt 81,1 ja 0,9. Samuti positiivsete testide määra, mis on püsinud langustrendis ja on täna 2,04 protsenti. Arvesse läheb hospitaliseeritud inimeste arv, haiglaravil viibivate ja juhitaval hingamisel olevate COVID-19 patsientide arv, mis on tänase päeva seisuga vastavalt: 6, 80 ja 6. Riskitaseme hindamisel arvestatakse ka 14 päeva tuvastamata nakkusteega nakatunute osakaalu kõigist nakatunutest.

Neljaastmeline riskitasemete süsteem peegeldab koroonaviiruse epidemioloogilist olukorda Eestis ja annab vastava riskitaseme kohta käitumissuuniseid ja võimalikke tegevusi, kuidas iga inimene, asutus ja riik saab koroonaviiruse leviku piiramisele kaasa aidata. Rohelise, kollase, oranži ja punase värviga tähistatakse vastavalt madalat, keskmist, kõrget ja väga kõrget riskitaset.

Keskmise riskitaseme korral kehtivad muu hulgas soovitused kanda avalikes siseruumides kaitsemaski; vältida rahvarohkeid ja kinniseid ruume; võimalusel kohtuda tuttavatega õues ning vähendada inimeste arvu, kellega kohtutakse. Loe lisaks: www.kriis.ee/et/kui-riskitase-keskmine.

Valitsus vaatab riskitaset üle korra nädalas ja koroonaviiruse leviku ohu aktuaalne riskitase on nähtav kodulehel kriis.ee.

Vaata ka videot kehtivate soovituste kohta:


Teema: Koroonaviirus

Lisas: pistik | Lisatud: 08.06.2021 19:18

Vaata lisaks

Täna, 12. veebruaril 2025 on Eestis pilves, väheste selgimistega ilm

Täna, 12. veebruaril 2025 on Eestis pilves, väheste selgimistega ilm. Põhja-Eestis sajab kohati vähest lund ja lörtsi, sekka võib tulla jäävihma. Puhub läänekaare tuul 2-8, põhjarannikul puhanguti kuni 12 m/s. Õhutemperatuur on -1..-6°C. Põhja-Eesti teedel on kohati libeduseoht!

Täna peaks riigikogus tulema arutulusele peaminister Michali umbusaldusavaldus

Eesti Valitsus otsustas erakorralisel e-istungil taotleda Riigikogu juhatuselt, et peaminister Kristen Michalile esitatud umbusaldusavaldust arutataks täna parlamendis esimesel võimalusel.

Tänane, 11. veebruari 2025 ilm Eestis on Pilves selgimistega

Tänane, 11. veebruari 2025 ilm Eestis on pilves selgimistega. Ennelõunal on paiguti udu ning kaasneb ka uduvihma. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6, Liivi lahe piirkonnas idakaare tuul 3-9 m/s. Õhutemperatuur on 0..-6°C.

Täna, 10. jaanuaril 2025 Eestis pilvisus hõreneb

Täna, 10. jaanuaril 2025 Eestis pilvisus hõreneb. Sajuta. Puhub valdavalt põhjakaare tuul 1-6, Liivi lahe ümbruses puhanguti kuni 10 m/s. Õhutemperatuur on -1..-6, Lääne-Eestis kohati kuni +1°C.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!