Koroonaviirus Eestis, 31. jaanuar: ööpäevaga lisandus 468 positiivset, suri kaheksa inimest
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3696 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 468 ehk 12,6% testide koguarvust.
Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika
Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 209 inimesel. 154 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.
Tartumaale lisandus 59, Ida-Virumaale 77, Saaremaale 26, Pärnumaale 24, Jõgevamaale 10 ning Järva-, Rapla- ja Valgamaale 9 uut positiivset testi. Lääne-Virumaale ja Võrumaale lisandus 7, Põlvamaale 6, Viljandi- ja Läänemaale 5 ning Hiiumaale 1 uus nakkusjuht. 5 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.
Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 536,8 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 10,9%.
Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 30, haiglaravi vajab 408 patsienti
31. jaanuari hommikuse seisuga viibib haiglas 408 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 37 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 22 inimest.
Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 30, kellest 3 tagantjärgi. Koju saadeti 9 inimest, 6 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.
Ööpäeva jooksul suri kaheksa koroonaviirusega nakatunud inimest – 94-aastane naine, 92-aastane naine, 90-aastane naine, 89-aastane naine, 84-aastane naine, 81-aastane naine, 80-aastane mees ja 71-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 419 koroonaviirusega nakatunud inimest.
Tänaseks on haiglates lõpetatud 2471 COVID-19 haigusjuhtumit 2426 inimesega.
31. jaanuari seisuga on tervenenud 33 741 inimest. Neist 23 829 inimese (70,6%) haigusjuhtum on lõpetatud, 9912 inimese (29,4%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.
Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 774 529 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 44 208 (5,7% testide koguarvust).
Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 38 055, kaks doosi on saanud 10 155 inimest
Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 38 055, vaktsineeritud inimesi on 27 900, kellest 10 155 on saanud mõlemad doosid. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.
Terviseametisse jõudis esmaspäeval uus Pfizer/BioNTech saadetis, milles oli 11 700 doosi vaktsiini. Sellel nädalal jätkatakse vaktsineerimist hooldekodudes, algab hambaraviasutuste töötajate ja ambulatoorse eriarstiabi osutajate vaktsineerimine. Vaktsiinid on hästi talutavad, kiirelt mööduvaid kõrvalmõjusid on ilmnenud 0,6 protsendil vaktsineeritutest.
COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.
Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.
Laadi alla HOIA rakendus
Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.
Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.
Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge
Koroonaviiruse levik on üle Eesti laialdane ja intensiivne. Nakatumise kõver näitab küll stabiliseerimise märke, kuid murekohaks on COVID-19 intensiivravi kohtade suur täitumus.
Igaüks saab kaasa aidata viiruse leviku tõkestamisele. Oluline on vältida üleliigseid kontakte ja pidada kinni ennetusmeetmetest: hea kätehügieeni järgimine, distantsi hoidmine, maski kandmine ning mustade kätega silmade, nina ja suu katsumise vältimine. Haigena tuleb püsida kodus, ka kergemate sümptomite puhul soovitame pöörduda perearsti või nõuandeliini 1220 poole.
Teema: Koroonaviirus