Koroonaviirus Eestis, 4. september: ööpäevaga lisandus 15 positiivset testi
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2106 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 15 testi tulemus osutus positiivseks.
Vaata ka: Koroonaviirus maailmas ja Eesti koroonaviiruse kaart ja statistika
Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati seitsmel inimesel. Ida-Virumaale lisandus kolm ning Jõgevamaale üks uus positiivne koroonaviiruse proov. Neljal juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht. Kõik Lõuna-Eestis peetava WRC-ralli etapiga seoses testitud on osutunud koroonaviiruse suhtes negatiivseteks.
Terviseameti kahe regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviiruse levikuga seonduvalt ligi 1300 inimest
Harjumaale ööpäevaga lisandunud seitsmest uuest haigusjuhust kaks on sissetoodud välisriigist (ühel juhul Euroopa Liidust ja ühel juhul Venemaa Föderatsioonist), ühel juhul saadi viirus tuttavalt. Üks uus juhtum on seotud Vene draamateatriga, teater sulges seetõttu vähemalt nädalaks ajaks oma uksed. Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.
Neljast positiivse testi andnud välismaalasest üks on seotud spordiüritusega Ironman. Inimene viibib isolatsioonis.
Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on neli aktiivset kollet, millest Ülemiste City ja Nõmme Kalju koldega on mõlemaga hetkel seotud kaheksa haigusjuhtu ning saunapeo kolle, millega seotult on haigestunud kuus inimest. Vene draamateatri koldega on kokku seotud ka kuus haigusjuhtu (tööl ja pereringis nakatumine kokku).
Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 500 inimese.
Kaks Ida-Virumaa haigusjuhtu on seotud nakatumisega pereringis.
Terviseameti ida regionaalosakonna jälgimisel on seoses SARS-CoV-2 levikuga ligi 700 inimest. Regionaalosakonna tegevuspiirkonnas on kokku viis aktiivset kollet, millest suurim on 56 haigestunuga (neist 31 on töötajad ja 25 töötajate lähikontaktsed) nii-öelda Estonia kaevanduse kolle. Jõhvi Keldri koldega on seotud 15, Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega 13, Ojamaa kaevanduse koldega 9 ning Viru vangla koldega 5 haigusjuhtu (kolm töötajat ja kaks töötaja pereliiget).
Seoses koroonaviirusega vajab haiglaravi 9 inimest
4. septembri hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 9 inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Möödunud ööpäeva saadeti haiglast koju üks inimene, uusi juhtumeid ei avatud.
Tänaseks on haiglates lõpetatud 414 COVID-19 haigusjuhtumit 401 inimesega.
Tänase seisuga on tervenenud 2157 inimest. Neist 1 632 inimese (75,7%) haigusjuhtum on lõpetatud, 525 inimese puhul (24,3%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.
Viimase 14 päeva haigestumus 100 tuhande inimese kohta on 16,0.
Eestis on kokku tehtud üle 156 tuhande esmase testi, nendest 2 456 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.
Kuidas peatada koroonaviiruse levik?
- Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.
- Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski.
- Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimalusel vältida.
- Järgida tuleb kätehügieeni ehk teisisõnu: käsi tuleb pesta tihti.
- Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
- Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätikut puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.
- Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.
- Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonaviirust ja helistada oma perearstile.
- Laadi
Google PlayvõiApp Store’ikaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me
COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.
Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 89 030 korda ja end seal haigeks märkinud 15 inimest.
Teema: Koroonaviirus