Välisministeerium kutsus välja Vene suursaadiku seoses katsetega õigustada nõukogude okupatsiooni

Välisministeerium kutsus välja Vene suursaadiku seoses katsetega õigustada nõukogude okupatsiooni

Välisministeerium kutsus välja Vene suursaadiku seoses katsetega õigustada nõukogude okupatsiooni

Täna, 23. juulil kutsus välisministeerium välja Venemaa Föderatsiooni suursaadiku Eestis seoses hiljutiste avaldustega, milles püütakse kujutada Eesti okupeerimist ja jõuga liitmist Nõukogude Liiduga õiguspärasena.

Viimastel päevadel on Venemaa Föderatsiooni saatkond avaldanud oma sotsiaalmeedia kanalites rea ajalugu võltsivaid postitusi. Eile õhtul tegi Venemaa välisministeerium avalduse, kus üritati juunipööret ja sellele järgnenud sündmusi kujutada vabatahtlikena, jättes täiesti mainimata repressioonid terve okupatsiooniaja vältel.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul mõistab Eesti täielikult hukka kõik katsed ajalugu võltsida. „Venemaa püüab jätta muljet, nagu legitiimsus saaks sündida relva ähvardusel, repressioonid vastastikusel nõustumisel – see on ülimalt küüniline,“ sõnas välisminister.

„Kutsusime Venemaa saadiku välja tänasel päeval, kui tähistame Wellesi deklaratsiooni 80. aastapäeva – dokumenti, mis pani aluse kogu okupatsiooniaja väldanud mittetunnustamispoliitikale ja näitab selgelt, et juba 1940. aastal nägi vaba maailm Nõukogude Liidu tegevustes ebaseaduslikku jõuga annekteerimist,“ selgitas välisminister.

Nii Molotov-Ribbentropi pakti tagajärjel alanud Teise Maailmasõja kui okupatsioonide tulemuseks oli Eestile veerandi elanikkonna kaotus sõjas hukkunute, küüditatute, hukatute ja Eestist põgenenute näol. Lisaks olid pool sajandit kestnud nõukogude okupatsioonil rasked demograafilised, ökoloogilised, majanduslikud ning ka kultuurilised mõjud.

Täna hommikul tegid USA, Eesti, Läti ja Leedu välisminister ka ühisavalduse, milles kinnitasid tugevat vastuseisu kõikidele Venemaa katsetele ajalugu ümber kirjutada.

Lisas: pistik | Lisatud: 23.07.2020 20:15 | Uuendatud: 23.07.2020 20:15

Vaata lisaks

Täna, 9. aprillil 2025 on Eestis pilves selgimistega ilm, oodata tugevat tuult

Täna, 9. aprillil 2025 on Eestis pilves selgimistega ilm. Vihma- ja lörtsisadu liigub loodest kagusse, Ida-Eestis sajab kohati ka lund. Pärastlõunal jääb põhja poolt alates sadu harvemaks. Puhub edela- ja läänetuul, saartelt alates pöördub loodesse ja põhja ning tugevneb pärastlõunaks 7-12, puhanguti kuni 17, rannikul 11-17, puhanguti 20, saartel kuni 25 m/s. Õhutemperatuur on 1..6°C. Idapoolsetes maakondades on kohati libeduseoht!

Märtsis langes tarbijahinnaindeks Eestis 0.5%

Statistikaameti andmetel langes Eestis tarbijahinnaindeks 2025. aasta märtsis võrreldes veebruariga 0.5% ning tõusis eelmise aasta märtsiga võrreldes 4,4%. Mulluse märtsiga võrreldes olid kaubad 2.1% ja teenused 8.1% kallimad.

Täna, 8. aprillil 2025 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm

Täna, 8. aprillil 2025 on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kagu-Eestis sajab ennelõunal kohati lörtsi. Puhub põhjakaare tuul 4-10, puhanguti kuni 14 m/s, õhtupoolikul pöördub tuul Soome lahe ääres läänekaarde ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on 1..7°C.

Täna, 7. aprillil 2025 on Eestis muutliku pilvisusega ilm

Täna, 7. aprillil 2025 on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab vihma, lörtsi, Ida-Eestis ka lund. Puhub põhjakaare tuul 3-9, puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on 0..+5, Lääne-Eestis kuni 8°C.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!