Eesti alustas COVID-19 viirusest põhjustatud kriisist väljumise strateegia koostamist

Eesti alustas COVID-19 viirusest põhjustatud kriisist väljumise strateegia koostamist

Eesti alustas COVID-19 viirusest põhjustatud kriisist väljumise strateegia koostamist

Riigikantselei juhtimisel koostatava COVID-19 kriisi läbimise ja väljumise plaani esimese versiooni tutvustus valitsuskomisjonile on planeeritud 14. aprilliks.

Vaata ka: Koroonaviiruse info ja kaardid ja Viimase ööpäevaga lisandus 11 positiivset koroonaviiruse testi, surmade arv kerkis 19-ni ja Eesti maakondade põhine koroonaviiruse leviku kaart 6. aprilli 2020 seisuga

Plaani  välja töötav planeerimisgrupp moodustati 27. märtsil ning peab lisaks koostamisele koordineerima ka selle elluviimist ja uuendamist. Strateegia on pidevalt täienev, lähtub kõige uuemast statistikast ning varem rakendatud meetmete mõjust.

Strateegia juurde kuulub ka viiruse levikuga seotud mõjude seiramise ja tegevuste planeerimise juhtimislaud, mis aitab teha teadmispõhiseid otsuseid ning toetab pikaajalisemate strateegiliste valikute tegemist.

Väljumisstrateegial on neli eesmärki. Iga eesmärgi juures tuuakse välja olulisemad operatsiooniliinid:

  1. Tagada inimeste füüsiline ja vaimne tervis: viiruse leviku pidurdamine ja tervishoiusüsteemile mõju leevendamine nii lühi- kui pikaajalises vaates, samuti kriisiaegne ja –järgne elanikkonna vaimse tervise toetamine. Nende eesmärkide täitmisesse panustab ka COVID-19 tõrje teadusnõukoda;
  2. Tagada inimeste toimetulek ja tavaellu naasmine: eriolukorra piirangutest tuleneva mõju vähendamine inimeste igapäevasele hakkamasaamisele. Sealhulgas töötatakse inimeste sissetulekute vähenemise, töötuse ja hariduse küsimustega;
  3. Toetada ettevõtete toimetulekut ja konkurentsivõime kestmist: piirangutest tuleneva mõju vähendamine ettevõtetele ja majanduse konkurentsivõimele;
  4. Tagada riigi toimimine: elutähtsate kaupade varu, teenuste pakkumise ning eriolukorraga kaasnevate piirangute järgimise tagamine ning pingete konfliktideks koondumise ennetamine ühiskonnas.

Planeerimisgruppi juhib riigikantselei strateegiadirektor Henry Kattago, sinna kuuluvad lisaks riigikantselei töötajatele sotsiaalministeeriumi, haridus- ja teadusministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, siseministeeriumi ja statistikaameti esindajad. Töö käigus küsib  planeerimisgrupp sisendit ja kaasab teisi asjakohaseid ministeeriume, organisatsioone või eraisikuid.

Kava esimene versioon avaldatakse pärast valitsuskomisjonile tutvustamist aprilli keskpaigas.

Vaata ka: Riigikantselei - Eriolukorrast väljumise strateegia

Lisas: pistik | Lisatud: 06.04.2020 20:17 | Uuendatud: 06.04.2020 20:17

Vaata lisaks

Transpordiamet hoiatab lumesajust tekkinud libedaohu eest Ida-Virumaal

Täna, 1. novembri hommikul alanud lumesadu on muutnud teeolud Ida-Virumaal libedaks. Prognoosi järgi jätkub sadu Narva ümbruses õhtuni.

Täna, 2. novembril 2024 on Eestis muutliku pilvisusega, mitmel pool sajab lörtsi ja vihma

Täna, 2. novembril 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab lörtsi ja vihma, kohati ka lund, õhtu poole sadu harveneb. Puhub valdavalt loodetuul 5-11, puhanguti kuni 17, saartel ja rannikul 12-18, puhanguti kuni 25 m/s, õhtul vähehaaval nõrgeneb. Õhutemperatuur on 0..+5, rannikul kuni +7°C. Teedel püsib libeduseoht!

Nädalavahetusel kihutavad vormel-1 masinad Brasiilias

Käesoleval nädalavahetusel kihutavad vormel-1 masinad Brasiilias. Tegu on hooaja 21. etapiga.

Majanduslangus jätkus kolmandas kvartalis 0.7 protsendiga

Statistikaameti esialgse hinnangu põhjal 2024. aasta kolmandas kvartalis Eesti sisemajanduse koguprodukti (SKP) langus aeglustus. Võrreldes 2023. aasta kolmanda kvartaliga vähenes SKP ligikaudu 0.7 protsenti.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused