Tänak näitas oma sisu ja võitis Soome ralli, MM-sarja üldarvestuses tõusis ta teiseks

Tänak näitas oma sisu ja võitis Soome ralli, MM-sarja üldarvestuses tõusis ta teiseks

Tänak näitas oma sisu ja võitis Soome ralli, MM-sarja üldarvestuses tõusis ta teiseks

Ott Tänak (Hyundai) võitis 2022. aasta autoralli maailmameistrivõistluste kaheksanda etapi - Soome ralli, sellega näitas ta kindlasti oma tugevat sisu, MM-sarja üldarvestuses tõusis eestlane sellega teiseks.

Tänak ei tundnud ennast Hyundai roolis kordaga mugavalt aga vaatamata sellele suutis ta alistada võitluses esikohale hetke MM-sarja üldliidri, kodukamaral võistelnud Kalle Rovanperä (Toyota). Rovanperäle järgnesid tema meeskonnakaaslased Esapekka Lappi ja Elfyn Evans.

Saarlane alustas tänast päeva liidrikohalt, loe ka: Tänak Soome ralli liider ka laupäeva lõpus, niisamuti oli ta liider ka laupäeva hommikul, vaata ka: Soome ralli reedese võistluspäeva järel on liider Tänak. Ainuke katse mille järel ta liidrikohal ei olnud oli esimene, Harju 1 publikukatse neljapäeva õhtul mille järel ta oli meeskonnakaaslase Thierry Neuville järel teine.

MM-sarja üldarvestuses on Tänakul teisena nüüd 104 punkti, liider on Rovanperä 198 silmaga, vaata ka MM-sarja punktiseis pärast Soome rallit.

Järgmine WRC sarja etapp sõidetakse algusega 18. augustil kui mõõtu võetakse Belgia Ypres rallil, vaata ka Belgia Ralli - Ardeca Ypres Rally 2022 info

Uudise foto: Hyundai Motorsport


Teema: Soome, Ott Tänak


Seotud võistlus

Lisas: pistik | Lisatud: 07.08.2022 14:28 | Uuendatud: 07.08.2022 17:07

Soome Ralli - Secto Rally Finland 2022 lõppjärjestus TOP 10

SõitjaKaardilugejaMeeskondAeg
1.Ott TänakEestiHyundai i20 N Rally12:24:04.6
2.Kalle RovanperäSoomeToyota GR Yaris Rally1+ 6.8
3.Esapekka LappiSoomeToyota GR Yaris Rally1+ 1:20.7
4.Elfyn EvansSuurbritanniaToyota GR Yaris Rally1+ 1:37.6
5.Thierry NeuvilleBelgiaHyundai i20 N Rally1+ 2:18.0
6.Takamoto KatsutaJaapanToyota GR Yaris Rally1+ 3:09.0
7.Gus GreensmithSuurbritanniaFord Puma Rally1+ 3:57.0
8.Teemu SuninenSoomeHyundai i20 N Rally2+ 9:31.3
9.Emil LindholmSoomeŠkoda Fabia Rally2+ 9:39.0
10.Jari HuttunenSoomeFord Puma Rally1+ 10:31.6

Seotud uudised

Seotud videod


Vaata lisaks

Täna, 27. veebruaril 2025 on Eestis pilves ilm, mitmel pool on udu

Täna, 27. veebruaril 2025 on Eestis pilves ilm, mitmel pool on udu. Kohati sajab vähest vihma ja lörtsi, mandril ka lund, pärastlõunal muutub sadu laialdasemaks. Õhtul võib Ida-Eestis sekka tulla ka jäävihma, on jäiteoht. Puhub valdavalt kagutuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on 0..+4°C.

Täna, 26. veebruaril 2025 Eestis pilves selgimistega, sajab vihma, lörtsi ja jäävihma

Täna, 26. veebruaril 2025 on Eestis pilves selgimistega ilm. Sajuvöönd ühes vihma, lörtsi ja jäävihmaga liigub Kesk-Eestist kirde suunas. Pärastlõunal sajuvõimalus kõikjal väheneb. Paiguti on udu. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur tõuseb 0..+5°C-ni. Teepinnad on mandril kohati libedad!

Kuritegude arv aastaga pisut kasvas

Eesti Justiits- ja Digiministeeriumi kuritegevuse ülevaate järgi registreeriti möödunud aastal 28 345 kuritegu, mida on 3% enam kui aasta varem. Kõige enam kasvas varavastaste kuritegude arv.

Täna, 25. veebruaril 2025 on Eestis pilves selgimisteg ilm, pärastlõunal sajab vihma

Täna, 25. veebruaril 2025 on Lääne-Eestis on pilves selgimistega, Ida-Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Pärastlõunal jõuab saartele vihmasadu, mis levib aeglaselt mandri lääneranniku poole. Puhub lõuna- ja kagutuul 3-8, puhanguti kuni 11, läänerannikul 5-10, puhanguti kuni 15 m/s, õhtul pöördub saarte läänerannikul edelasse ja vähehaaval nõrgeneb. Õhutemperatuur on -1..+5°C.

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!