Rallikihlvedude juhend
Rallisõit on üks maailma kõige fantastilisemaid motospordi vorme, mida jälgib sel hooajal igal nädalal miljoneid fänne.
Kõikjal maailmas, Mehhikost Euroopani, Lõuna-Ameerikast Austraaliani toimuvate rallisündmuste tõttu on ralliautodele panustamiseks küllalt viise.
Aga mis ralli täpselt on ja milline on parim viis sellele spordialale panuseid teha? See juhend tutvustab teile rallisõidu põhitõdesid ja seda, kuidas motosport võib spordikihlvedude fännidele huvi pakkuda.
Saate teada rallisõidu üldreeglid, kus võisteldakse ja kuidas toetada valdkonna suuri nimesid. Pärast selle juhendi lugemist peaksite suutma osaleda rallil kogenud spetsialisti enesekindluse ja teadmistega.
Nii toimub rallisõit
Rallisõit on motospordi vorm, mis paneb juhi oskused kõige metsikumatel maastikel maksimaalselt proovile. Juhi autol on turbolaadur, nelikvedu ja käigukasti modifikatsioonid, see on spetsiaalselt välja töötatud teeoludele kõige paremini vastama ning selle väärtus on üle miljoni dollari.
Rallisõidus võistlevad juhid, et saada parim aeg raja või raja ringide läbimiseks. Rajad läbitakse tavaliselt asfaldil või krossirajal, samas kui mõni sõit tehakse ka jääl või lumes. See tähendab, et võistlusi saab korraldada linnas, tundras, metsas, mägedes ja isegi kõrbes.
Eesmärk on läbida kiireima autona määratud arv ringe. Rallisõitjatel on tavaliselt kaaspiloot, kes juhendab sõitjat raja järgmise kurvi osas. See muudab ralli keeruliseks spordialaks, mis nõuab, et juhid oleksid nii meeskonnaliikmed kui ka individuaalsed staarid.
Autoralli maailmameistrivõistluste tutvustus
Suurim rallisündmus on Over-45 autoralli meistrivõistlused. WRC hooaeg koosneb aasta jooksul toimuvast umbes 14 kolmepäevasest etapist. Hooaeg algab jaanuaris ja lõpeb novembris, hõlmates suurema osa maailmast. See tähendab, et juhtidele saab pakkuda erinevaid teetingimusi, et nad saaksid end hooaja jooksul proovile panna.
WRC teepinnad on kategoriseeritud. Näiteks esimene võidusõit Monte Carlos on asfaldisõit, mis mõnikord hõlmab lund ja jääd. Portugali ralli on kruusavõistlus, Rootsi ralli aga lumesõit.
WRC etapid kestavad tavaliselt viis kuni kuus päeva, kusjuures tavapärased päevad tegelikuks võidusõiduks on reede kuni pühapäev. Võidusõidu nädalavahetuse jooksul osalevad autod erinevate pikkustega etappidel. Näiteks Türgi rallil sõidavad juhid 17 etappi. Soomes on aga 23 etappi.
WRC ralli võitja on sõitja, kes läbib nõutud etapi lühima ajaga. Ka kaassõitja võidab. Iga ralli lõpus antakse punkte juhile, kaassõitjale ja meeskonnale, kusjuures punkte teenivad 10 parimat autot.
Sõitjad võistlevad ka Power Stage sõidul, kus nad saavad endale ja oma meeskonnale veelgi rohkem punkte koguda.
Ralliautod on rasked, suured masinad, mis suudavad toime tulla mis tahes keskkonnas. Sellised tootjad nagu Ford, Toyota ja Subaru kulutavad miljoneid oma autode täiustamisele, et olla võimelised liuglema ka üle kõige keerulisema maastiku. Sellegipoolest peavad pealtvaatajad olema rallidel ettevaatlikud, sest autod võivad mõnikord sillutamata teedelt ja jääradadelt kõrvale kalduda.
Kuidas rallile panustada?
Rallisõidu kihlvedude sõlmimine võib olla spordiala uustulnukatele keeruline. Aga rallile panustamise näpunäited aitavad teil enne suurt mängu otsuseid teha. Siin on kaks peamist turgu, mis on saadaval panustajatele, kes soovivad panuseid teha …
Mängu võitmine
Kõige populaarsem kihlvedu rallifännide seas on ralli võitmine. See on lihtne, panustate sellele, kes teie arvates kogu võistluse võidab. Nagu me juba selgitasime, ei ole ralli võitja see, kes läbib vaid ühe etapi kiireima ajaga. Selle asemel võidab juht, kaassõitja ja auto, kellel on pärast kõigi etappide kokkuliitmist kõige väiksem koguaeg.
Nii et teoreetiliselt võib juht võita ralli, ilma et ta oleks ühtegi etappi esimesena lõpetanud!
Enamik rallikihlvedude harrastajad teavad, millistele juhtidele enne sõidu algust panustada. Siiski, kui olete spordialal uus, on kaks lihtsat viisi, mis aitavad teil rallisõidu peale kihla vedada. Esimene on kontrollida ralli koefitsiente STS Bet Sportsbookist. Need annavad ülevaate sellest, millised juhid tõenäoliselt võidavad ja millised mitte. Väiksema koefitsiendiga juhid võidavad suurema tõenäosusega, seetõttu ongi nende koefitsient nii madal. Mida rohkem inimesi selle juhi peale panustab, seda väiksem on tõenäosus. Samuti näitavad suure koefitsiendiga sõitjad, et nende võistluse võitmise tõenäosus on väiksem.
Näiteks Toyotaga sõitev Ott Tänak võib võita ralli tõenäosusega 1.80. Kui Dani Sordo võidab oma Hyundaiga kell 13, on Tänak tõenäolisem sõitja. Rallikihlvedude fännid – nagu kõigi spordiennustuste puhul – tahavad leida tasakaalu võitja valimise ja liiga riskantsete koefitsientide vahel.
Teine viis on vaadata edetabeleid ja rekordeid, et teha kindlaks, kes võib ralli võita. Kui sõitjad WRC juhtide meistrivõistlusel võidavad, on neil tugev hooaeg ning nad väärivad taas toetamist. Kui juht võitis teatud rajal eelmisel aastal, võivad tal olla paremad võimalused ka sel aastal võita!
Nii tegi ka Sebastien Ogier, kes võitis Volkswagen Polo R WRC-l Rootsi autoralli meistrivõistlused nii 2015. kui ka 2016. aastal.
Ralli meistrivõistluste võitja
Võite panustada ka näiteks tervele rallihooajale, näiteks kes võidab WRC meistrivõistlused. See on eelkõige sõitjate turg ja koefitsiendid võivad hooaja käigus märkimisväärselt muutuda. Kui soovite WRC-le panustada enne hooaja algust, on see teie turg. Koefitsiendid on mängijatele panuste tegemiseks saadaval ja peate kasutama oma teadmisi WRC kohta, et pakkuda, kes teie arvates 10 kuu pärast üldvõitjaks saab.
Panustamine WRC meistrivõistluste võitjale võib olla keeruline. Viimasel kahel aastakümnel domineerisid sarjas kaks prantsuse meest: Sebastian Loeb ja Sebastian Ogier. Citroen, Volkswagen ja Ford on kõik saanud kasu nende kahe spordilegendi suurepärasest sõidukäitumisest.
Kuid alati leidub peaauhinnale kandideerijaid ja enne panuste tegemist tasub tutvuda meeskondade ja sõitjatega. Nagu eespool mainitud, näitavad panustamise koefitsiendid, kellel on kõige suurem tõenäosus võita. Aga te ei tohiks koefitsiente iial puhta kullana võtta.
Muud ralli vormid
WRC on rallisõidu haripunkt, kuid sari on võtnud ka mitmeid teisi vorme üle maailma. WRC-2 Pro on autoralli maailmameistrivõistluste teine seeria, mis võimaldab tootjatel ehitada WRC spetsifikatsioonist veidi madalamaid autosid. Samas on WRC-2 seeria, kus sõidetakse eraautodega.
Sellele lisandub FIA juunioride ralli MM, mis toetab noori sõitjaid, kes tahavad spordis endale nime teha. JWRC-l on vähem konkurente, kuid võistlus on sama tuline!