Uudised » Windows Live Messenger suletakse 15. märtsil
Windows Live Messenger suletakse 15. märtsil
15. märts on see päev kui suletakse lõplikult teenusena Windows Live Messenger.
Esialgu MSN Messenger nime kandnud suhtlusprogramm alustas oma eluteed 1999. aastal. MSN nägi tõuse ja mõõnu. Viimased paar aastat on nii arenduse kui ka uuenduste kohapealt vaikne olnud ning selline samm Microsofti poolt suure üllatusena paljudele ei tulnudki, sest osteti ju 2011. aastal Eesti juurtega konkureeriv suhtlusprogramm Skype.
Mida see tähendab? Alates 15. märtsist pole enam võimalik sisse logida Windows Live Messenger'i.
Nagu juba detsembris avaldatud loos "MSN kolib Skype" mainitud siis kolitakse kogu kasutajatearmee üle Skype ning suhtlust oma vanade heade sõpradega saab juba seal jätkata.
Mis teha? Lae alla Skype ja logi sisse Windows Live Messenger kontot kasutades.
Täna, 4. jaanuaril 2025 on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Kohati sajab lund, mõnel pool tuiskab. Puhub valdavalt läänekaare tuul 2-8, puhanguti kuni 12, rannikul valdavalt lääne- ja loodetuul 6-12, puhanguti kuni 19 m/s. Õhutemperatuur on -2..-8, rannikul kohati -1..+2°C.
Kas olete märganud, et kui klikite veebis mõnele lehele, hakkab Google mõne päeva või nädala pärast pakkuma teile samal teemal reklaame? Või kui olete sõbraga arutanud mõnda toodet või teemat, pakub sotsiaalmeedia platvorm sellele vastavaid reklaame. See võib tunduda kõhedusttekitav, justkui teie telefon kuulaks teie vestlusi pealt. Tegelikult ei ole asi nii, vaid otsingumootorid ja reklaamiplatvormid kasutavad arenenud algoritme, mis pakuvad uusi soovitusi teie varasemate veebikäitumiste põhjal. Sama tehnoloogiat rakendavad ka online-kasiinod, et pakkuda mängijatele just nende eelistustele vastavaid pakkumisi.
Täna, 3. jaanuaril 2025 on Eestis pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, kohati on sadu tugev ja tuiskab. Puhub edela- ja lääne-, rannikul ka loodetuul 3-9, puhanguti kuni 12, põhjarannikul kuni 17 m/s, pärastlõunal nõrgeneb ja pöördub õhtuks idakaarde ning Liivi lahe ümbruses tugevneb uuesti. Õhutemperatuur on -1..-6, saarte rannikul kohati kuni +1°C.
Alates eilsest, 1. jaanuarist 2025 muutus Justiitsministeeriumi nimi Justiits- ja Digiministeeriumiks. Ühinemise kaudu koondub ühte kokku õiguse ja digiteenuste arendamise teadlikkus, mis tagab paremad õiguslikud alused tehnoloogia arenguks. Samuti saab andmete kasutamine olema efektiivsem ja turvalisem nii avalikus- kui erasektoris. Lisaks hoiab riik ühinemisega kokku raha e-riigi arendamisel ja küberturvalisuse tagamisel.
Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!
Otsi Pistik.net portaalist
Tänased ja tulevased pühad kalendris
Esmaspäev 6. jaanuar
Kolmekuningapäev
6. jaanuaril on kirikukalendri järgi see päev, kui kolm Hommikumaa tarka ehk kuningat leidsid Jeesuslapse. Eesti rahvakalendris tähistas see jõuluaja lõppu, olles ühtlasi jõuluaja viimane püha. Sel päeval eestlased tõid veel õlgi tuppa, sõid pühade aja toite ja täitsid muid jõulukombestiku tavasid. See on ka päev kui viiakse välja jõulukuusk.
Teisipäev 14. jaanuar
Taliharjapäev
14. jaanuaril tähistatakse Taliharjapäeva. Taliharjapäev alustab kalendripühade rida, mida on peetud talveharjaks (paavlipäev, tõnisepäev, küünlapäev) ja mille kohta arvati, et see päev murrab talve selgroo. Taliharjapäeval peab pool loomatoitu alles olema, et sööta jätkuks kevadeni ning sellest päevast liigub aeg kevade suunas. Varases kalendrikirjanduses seostatakse taliharjapäevaga lume sulama hakkamisega. Soomlased ja karjalased on näiteks väitnud, et karu pöörab siis teise külje ning hakkab teist käppa imema.
Reede 17. jaanuar
Tõnisepäev
17. jaanuaril tähistatakse Tõnisepäeva, tuntud kui ka ka jõuluemapäev. Tõnisepäev on nimetuse saanud katoliku kui ka õigeusu kirikus pühakuna austatud Antonios Suure mälestuspäeva järgi, mida katoliku kirik 17. jaanuaril tähistab. Tõnisepäeva peetakse talve keskpaigaks. Tõnisepäeva ilma järgi ennustati suvist heinaaega.