Kommenteeri - Õhu puhastamine loob kõigile tervisliku sisekliima
Kui päike välja piilub ja termomeetri näidud tõusevad, kogevad paljud meist õhus leiduva saaste tõttu tekkivaid hingamisraskuseid. Ebameeldivuste vältimiseks on väga oluline hoolitseda siseõhu puhtuse ja kvaliteedi eest, eriti juhul, kui peres on ka lapsi.
Kuiv kliima soodustab nimelt tolmu, õietolmu, hallituse, bakterite, viiruste, loomakarvade ja kõõma levikut, mis tungivad kerge vaevaga meie hingamisteedesse. Need osakesed võivad põhjustada allergilisi reaktsioone, mis avalduvad köha, aevastuste, nohu, peavalude, nahaprobleemide ja teiste sümptomite kujul.
Tervisliku siseõhu tagamiseks on oluline pöörata eraldi tähelepanu selle kvaliteedile. Õhupuhastajad, mis filtreerivad õhust välja enamiku saasteainetest, on selleks igaühele suurepärased abimehed. Erinevate vajaduste ja kogemustega inimestele võib õige õhupuhastaja valimine tunduda keeruline. Artiklis jagavad Kliima1 eksperdid nõuandeid, kuidas valida just enda koju või kontorisse sobivaim õhupuhastaja.
Õhusaaste allikate mõistmine
Valiku tegemisel on oluline esmalt mõista, millised saasteained õhus leiduvad. Kliima1 eksperdid soovitavad vaadelda asja laiemalt, et aru saada, millist tüüpi õhupuhastaja kõige paremini teie vajadustele vastab. Erinevad saasteained nõuavad erinevat tüüpi filtreid, seega teades, mida täpselt soovite õhust eemaldada, olgu selleks bakterid, viirused, tolm või õietolm, saab valida kõige sobivama lahenduse.
Kliima1 uuris enne õhupuhastajate mitmekülgsele turule sisenemist põhjalikult erinevaid tootjaid ja leidis Adoluse - ettevõtte, mis arendab õhupuhastajaid, kasutades viimaseid tehnoloogiaid. See võimaldab meil pakkuda seadmeid, mis mitte ainult ei filtreeri õhku tõhusalt, vaid hoolitsevad ka kodude ja töökohtade õhu kvaliteedi eest. Adoluse õhupuhastid on varustatud kõrgkvaliteetsete filtreerimissüsteemidega, mis vähendavad õhusaaste taset kuni 99,97%-ni ja puhastavad õhku 360 kraadi ulatuses, tagades seeläbi madala energiakulu.
Õhufiltrite tüübid ja eesmärgid
Õhufiltrid on õhupuhastite juures väga olulised. Tänu erinevatele filtritüüpidele ja nende eesmärkidele on võimalik valida just selline seade, mis tagab teie ja teie lähedaste tervise maksimaalse kaitse. Näiteks Adoluse seadmetel võib leiduda kõiki alljärgnevaid filtreid.
•Eelfilter eemaldab suuremad osakesed nagu tolmu ja juuksed, pikendades seeläbi teiste filtrite eluiga ja vähendades hoolduskulusid.
•Aktiivsöefilter neutraliseerib ebameeldivad lõhnad, olles abiks neile, kes kokkavad, suitsetavad või peavad lemmikloomi.
•H13 HEPA filter eemaldab õhust kuni 99,97% saasteainetest, vähendades allergilisi reaktsioone ja kaitstes erinevate haiguste eest.
•Ioonigeneraator aitab vähendada õhus lendlevate osakeste sissehingamise riski ja tasakaalustab positiivsete ning negatiivsete ioonide taset, parandades üldist heaolu ja suurendades aju aktiivsust.
•UV-steriliseerimine desinfitseerib õhku ultraviolettkiirgusega ja neutraliseerib kõige väiksemadki patogeenid, olles seeläbi hädavajalik neile, kellel on nõrgem immuunsüsteem.
Turul on saadaval nii lihtsad õhupuhastajad kui ka seadmed, mis ühendavad endas mitmeid funktsioone, nagu näiteks õhupuhastus ja -niisutamine. Kuigi see võib tunduda lihtsa lahendusena, ei ole kombineerimine õhuniisutajate puhul alati parim valik. Kliima1 ekspertide kogemused ütlevad, et väga hästi saab seade teha ainult ühte asja, mitme funktsiooni puhul võib aga tulemus olla kõigest rahuldav.
Parima tulemuse saavutamiseks on soovitatav kasutada eraldi seadmeid, mis on mõeldud konkreetse ülesande täitmiseks. Tänapäeval on nii õhupuhastid kui ka –niisutajad kompaktsed, mistõttu ei oma mitme seadme kasutamine ja paigutamine erilist planeerimist.
Valiku tegemine
Õige õhupuhastaja valimisel on oluline arvesse võtta mitmeid kriteeriume. Üks kõige tähtsamaid faktoreid on seadme õhupuhastussüsteem – mõistke, kui palju ja milliseid filtreid see sisaldab ning võrrelge neid teiste turul olevate seadmetega. Oluline on teada, kas antud seade suudab eemaldada õhust kõik, mis teie ruumides lendleb.
Teiseks tuleks arvestada seadme jõudlust. Lähtuge oma ruumi suurusest ja mõistke läbi jõudluse, kui palju õhku suudab seade tunnis filtreerida. Nii nagu teiste seadmetegi puhul, on õigesse ruumi õige jõudlusega seadme valimine väga oluline.
Kolmandaks aga tasub tutvuda erinevate tootjatega, et mõista nende väärtuseid ja tehnoloogiaid. Teadlik otsus aitab valida parima hinna ja kvaliteedi suhtega toote ning teha seeläbi hea investeeringu. Kui tunnete end valiku tegemisel ebakindlalt, on Air1 eksperdid alati valmis teid nõustama. Meie pikaajaline kogemus ja erinevate olukordade mõistmine võimaldab parima otsuse tegemisel teid toetada. Oluline on mitte kiirustada ja valida hoolikalt, et investeering tasuks end ära nii tervise kui ka heaolu osas.