Kommenteeri - Hobid, mida külmal talvel toas proovida
Talvised temperatuurid hakkavad Eestis pihta juba novembris. Tihti on väljas liiga külm ning seetõttu on vaja oma aja sisustamiseks uusi tegevusi leida, mida saab teha õue minemata.
Õnneks on tänapäeval võimalik pelgalt nutitelefoni või sülearvutiga palju ära teha. Tänu internetiavarustele on lihtne iseseisvalt uus keel ära õppida, endale pokkerireeglid selgeks teha või alustada fotograafiaga. Isegi taskuhäälingu ja blogi alustamine käib vaid mõne klikiga.
Kuna telefoni avamine on meil kõigil niigi lihasmälus, siis ei tohiks uue veebiharjumuse kujundamine raske olla. Järjest suurem osa päevast kulub sotsiaalmeedias kerimisele või negatiivse varjundiga uudiste lugemisele. Selle asemel saate aga telefoni kättevõtmise harjumust põnevamalt ja harivamalt ära kasutada. Kui te ei tea, kust alustada või mis teile huvi võiks pakkuda, siis järgnevalt mõned ideed, mida võiksite proovida.
Mängige veebis kasiinomänge
Üks võimalus on uue hobina uudistada netimängude ja veebikasiino maailma. See on kaasahaarav hobi, mis tagab teile tegevust tundideks, kui väljas on külm või vihmane ilm. Lisaks sellele pole kasiinomängudega alustamine kunagi lihtsam olnud.
Mängude võimalusi on palju ning igaüks leiab endale meelepärase mängu. Mõnele meeldivad slotimängud, teisele meeldib pokker. Lisaks sellele on valikus ka blackjack, rulett, bingo ja näiteks bakaraa (baccarat).
Kasiinoplatformide ja -mängude valik on lai, vaja on vaid nutitelefoni, tahvlit või arvutit. Tänu põnevatele mängudele pole külmade ilmade möödasaatmine enam mingi probleem.
Õppige äpiga selgeks uus keel
Mida rohkem keeli oskate, seda kergem on maailmas ringi reisida. Kui aastaid tagasi oli uue keele õppimiseks vaja minna keeltekooli ning osaleda füüsilisel kursusel, siis enam ei ole vaja keele omandamiseks kodust väljagi minna.
Piisab vaid sellest, kui laete telefoni alla mõne keelte õppimise rakenduse. Äpid on teinud keelte omandamise lihtsaks. Nüüd õpib telefonis muuhulgas hispaania, prantsuse ja vene keelt rohkem inimesi, kui kunagi varem.
Lisaks sellele saadavad kaasaegsed rakendused teile telefoni teavitusi, et te igapäevaselt õppimist ära ei unustaks. Piisab, kui alustada vaid kümnest minutist päevas.
Alustage oma podcasti
Podcastide ehk taskuhäälingute kuulamine on hariv ja lõbus viis kodus aja viitmiseks. Valida on tuhandete erinevate teemade vahel. Taskuhäälingute kuulamine ja läbi selle oma maailmapildi avardamine on hea viis, kuidas aega mööda saata. Veelgi põnevam on aga omaenda podcasti alustada.
Õnneks pole see kunagi lihtsam olnud. Vaja on vaid nutitelefoni ning helisalvestuse rakendust. Parema helikvaliteedi saavutamiseks on teil võimaik osta ka seadmega ühendatav mikrofon.
Kui soovite salvestada taskuhäälingut sõbraga, saate seda teha näiteks läbi Zoomi või Discordi. Leppige kokku teema ning tehke podcastist oma uus huvitav hobi.
Lugege e-raamatuid
Kui soovite maailma kohta rohkem teada saada või lihtsalt lõbustuseks mõnda kiidetud romaani nautida, ei ole teil vaja raamatupoodi või raamatukogusse minna. Mitmetel füüsilistel raamatupoodidel, näiteks Apollol, on nüüd ka oma e-raamatupood.
Sealt leiate laia valiku teoseid erinevatest valdkondadest. Saate vaid mõne klikiga soetada endale meelepärase e-raamatu, mille saate oma telefoni või tahvelarvutisse salvestada. Neid saate lugeda nii rongis, lõunapausil kui ka vihmase ilmaga kodus.
Kuulake audioraamatut või internetiraadiot
Hea alternatiiv e-raamatute lugemisele on kuulata audioraamatut. Sarnaselt taskuhäälingutega on audioraamatuid võimalik kuulata ka autoga sõitmise või sportimise ajal. Samuti võite kuulata huvipakkuvat saadet internetiraadiost. Mitmed erinevad raadiojaamad pakuvad saateid erinevates keeltes ning paljudel huvitavatel teemadel.
Alustage blogiga
Kui rääkimine pole teie teema ning seetõttu ei sobi taskuhäälingu alustamise idee, siis mõelge kirjutamise peale. Blogi on võimalik alustada nii sotsiaalmeedias kui ka veebisaidina. Võite seda vaadelda kui lihtsat ajaviidet või kui suuremat ajalist investeeringut.
Nimelt võib blogimine olla tulus tegevus. Kui teil on oma lugejaskonnaga hea klapp, kui olete kirglik ning väljapaistev ning kui teil on piisavalt pühendumist, on teil võimalus teha koostööd erinevate firmadega.
Läbi selle võite ettevõtetelt prooviks erinevaid tooteid saada. Kui läheb hästi, makstakse teile pealegi, et erinevate firmade toodetest oma blogis räägiksite. Sellega alustamine ei pruugi olla lihtne ning peate olema järjepidev.
Blogiga alustades ei hakka te tõenäoliselt kohe tulu saama, kuid kui võtate kirjutamist vaid hobina, ei ole see ka probleem. Lisaks sellele saab kirjutada nii telefonis kui ka tahvelarvutis ilma voodist lahkumata.
Tehke katsetusi fotograafiaga
Veel 10 aastat tagasi oli fotograafiaga alustamiseks vaja omada professionaalset kaamerat. Nüüd piisab kvaliteetsete piltide tegemiseks vaid nutitelefoni kaamerast. Kui tahate fotograafiaga lähemalt tutvust teha, siis on vaja esmalt selgeks teha põhitõed.
Avage Youtube’i video või mõni pildistamise-alane blogi ning uurige valgustuse ning kompositsiooni kohta. Lisaks sellele tulevad kasuks teadmised parima asukoha leidmise ning kaamera (jah, ka nutitelefoni kaamera) seadistamise kohta.
Kui see on selge, asuge katsetama! Alustage näiteks potitaimede erinevast paigutusest kodus aknalaual. Hiljem võite minna loodusesse. Kutsuge sõbrad välja, tehke neist erinevates valgustustes ning poosides pilte. Kui see teile huvi pakub, võite investeerida kas parema objektiiviga nutitelefoni või professionaalsesse kaamerasse. Valikuid on lõpmatult.