Jääkaru Nora sai esimest korda emaks!

Jääkaru Nora sai esimest korda emaks!

Jääkaru Nora sai esimest korda emaks!

Tallinna loomaaias sündinud jääkaru Nora sai esimest korda emaks.

Schönbrunni loomaaed teatab, et Nora hoolitseb oma esimese järeltulija eest hästi (muidugi – ta on ju meie suurepärase Friida ja Nordi järglane). Iseenesest mõistetavalt on loomaaed esialgu ettevaatlik ja hoiab pöidlaid pihus, sest jääkarupoegade suremus esimes(t)el elukuu(de)l on suur. Norat ja tema pojakese arengut jälgitakse pidevalt pesakaamera kaudu.

Loomaaed kirjutab, et Nora ja tema paariline Ranzo paaritusid kevadel korduvalt. Tiinuses ei saadud olla kindlad enne, kui Nora otsustas, et ei jaga enam magamisboksi Ranzoga. Siis eraldati Ranzo Norast. 9. novembril sündis kaks poega, kellest üks suri esimesel päeval. Viimati kasvasid Viinis kaksikud jääkarupojad üles 12 aastat tagasi – Arktos ja Nanuq. Pärast nende äraviimist 2011. aastal alustati uue jääkarumaja ehitust. Uus maja avati 2014.

Praeguseks on jääkarupoja sünnikaal juba kahekordistunud ja ta joob hoolega piima. Pojakese sugu pole mõistagi veel teada. Tema põhitöö on söömine, magamine ja emme kaisus olemine. Pesast välja pääseb pojake alles jaanuari lõpus. Senikaua näidatakse videoklippe pesas toimuvast kohapeal Jääkarumajas ja samuti Schönbrunni loomaaia kodulehel ning sotsiaalmeedias.

Allikas: Tallinna Loomaaed

On ju nunnu :)
Lisas: pistik | Lisatud: 26.11.2019 18:36 | Uuendatud: 26.11.2019 18:36

Vaata lisaks

Täna, 25. märtsil 2025 on Eestis pilves, üksikute selgimistega ilm

Täna, 25. märtsil 2025 on Eestis pilves, üksikute selgimistega ilm. Vihmapilved levivad aegamisi üle maa ida suunas. Puhub edela- ja lõunatuul 4-9, puhanguti 12, rannikul kuni 11, puhanguti kuni 15 m/s, õhtul nõrgeneb järk-järgult. Õhutemperatuur on 4..9, Kagu-Eestis võib tõusta kuni 11°C-ni.

Evans võitis Keenia ralli, Tänak oli teine

Elfyn Evans (Toyota) võitis Keenia ralli, Ott Tänak (Hyundai) oli teine.

Täna, 24. märtsil 2025 on Eestis pilves selgimistega ilm, sajab vihma ja lörtsi

Täna, 24. märtsil 2025 on Eestis pilves selgimistega ilm. Paljudes kohtades sajab vihma ja lörtsi, ennelõunal ida pool kohati ka lund, pärastlõunal lääne poolt alates sadu lakkab. Õhtul tekib paiguti udu. Puhub valdavalt ida- ja kagutuul 3-9, puhanguti kuni 12 m/s, pärastlõunal nõrgeneb ja Lääne-Eestis on muutliku suunaga 1-6 m/s. Õhutemperatuur on 2..8°C.

McLarenid võtsid Hiinast kaksikvõidu

McLarenid võtsid Hiinast kaksikvõidu. Etapi võitis Oscar Piastri, teine oli Lando Norris ning kolmas George Russell (Mercedes).

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!